  • ERJ-2GEJ104X
ERJ-2GEJ104X
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-2GEJ104X
HK JDW NO:
590-ERJ-2GEJ104X
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ERJ-2GEJ104X
Description:
ERJ Series, Thick Film, 100kOhms, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5624
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-2GEJ104X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    ERJ
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    100kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Depth
    500μm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm
  • Length
    1mm