  • ERJ-1WYJ394U
ERJ-1WYJ394U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1WYJ394U
HK JDW NO:
590-ERJ-1WYJ394U
Datasheet:
ERJ-1WYJ394U
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 390kOhm, ±5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1WYJ394U
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    390kOhm
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height
    1.1938mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%