  • ERJ-1TYJ564U
ERJ-1TYJ564U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1TYJ564U
HK JDW NO:
590-ERJ-1TYJ564U
Datasheet:
ERJ-1TYJ564U
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERJ Series, Thick Film, 560kOhm, 1W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3521
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1TYJ564U
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    560kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm