  • ERJ-1TYJ271U
ERJ-1TYJ271U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1TYJ271U
HK JDW NO:
590-ERJ-1TYJ271U
Datasheet:
ERJ-1TYJ271U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 270Ohm, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 372
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1TYJ271U
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    270Ohm
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Depth
    3.2mm
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm