  • ERJ-1TRQJ1R1U
ERJ-1TRQJ1R1U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1TRQJ1R1U
HK JDW NO:
590-ERJ-1TRQJ1R1U
Datasheet:
ERJ-1TRQJ1R1U
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1TRQJ1R1U
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.1Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION, IEC60115-8
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
    2512
  • Working Voltage
    1.0488V
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm