  • ERJ-1GNF6491C
ERJ-1GNF6491C
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1GNF6491C
HK JDW NO:
590-ERJ-1GNF6491C
Datasheet:
ERJ-1GNF6491C
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 6.49kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 46536
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1GNF6491C
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    6.49kOhm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Power Rating
    50mW
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm