  • ERJ-1GNF3000C
ERJ-1GNF3000C
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1GNF3000C
HK JDW NO:
590-ERJ-1GNF3000C
Datasheet:
ERJ-1GNF3000C
Description:
Quantity:
In Stock : 14333
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1GNF3000C
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    300Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm