  • ERJ-1GNF1202C
ERJ-1GNF1202C
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1GNF1202C
HK JDW NO:
590-ERJ-1GNF1202C
Datasheet:
ERJ-1GNF1202C
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 12kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 81819
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1GNF1202C
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    12kOhm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Additional Feature
    PRECISION, STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V