  • ERJ-1GEF3241C
ERJ-1GEF3241C
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-1GEF3241C
HK JDW NO:
590-ERJ-1GEF3241C
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
ERJ-1GEF3241C
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 3.24kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 96000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-1GEF3241C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.24kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    25V
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Packing Method
    TR, PRESSED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    IEC60115-8
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    254μm
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm