  • ERJ-14YJ100U
ERJ-14YJ100U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-14YJ100U
HK JDW NO:
590-ERJ-14YJ100U
Datasheet:
ERJ-14YJ100U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 10Ohm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 49845
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-14YJ100U
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    IEC60115-8
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    2.5mm
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Working Voltage
    200V
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm