  • ERJ-14NF1621U
ERJ-14NF1621U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-14NF1621U
HK JDW NO:
590-ERJ-14NF1621U
Datasheet:
ERJ-14NF1621U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 1.62kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3331
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-14NF1621U
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.62kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm