  • ERJ-14NF1131U
ERJ-14NF1131U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-14NF1131U
HK JDW NO:
590-ERJ-14NF1131U
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ERJ-14NF1131U
Description:
ERJ Series, Thick Film, 1.13kOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 17222
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-14NF1131U
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package
    1210
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.13kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.5mm