  • ERJ-12ZYJ5R6U
ERJ-12ZYJ5R6U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-12ZYJ5R6U
HK JDW NO:
590-ERJ-12ZYJ5R6U
Datasheet:
ERJ-12ZYJ5R6U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 5.6Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 79
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-12ZYJ5R6U
    WRAPAROUND
  • Weight
    33.991078mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    -100/ +600ppm/°C
  • Resistance
    5.6Ohm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm