  • ERJ-12SF9533U
ERJ-12SF9533U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-12SF9533U
HK JDW NO:
590-ERJ-12SF9533U
Datasheet:
ERJ-12SF9533U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 953kOhm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 9752
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-12SF9533U
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    953kOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm