  • ERJ-12SF9532U
ERJ-12SF9532U
advertisement
Manufacturer No:
ERJ-12SF9532U
HK JDW NO:
590-ERJ-12SF9532U
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
ERJ-12SF9532U
Description:
FIXED RESISTOR ERJ Series, Thick Film, 95.3kOhm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 17812
Step5Bar-code shipping tag
ERJ-12SF9532U
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    Surface Mount
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERJ
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    95.3kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    PRECISION, STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    750mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm