  • ERG-3SJ621A
ERG-3SJ621A
advertisement
Manufacturer No:
ERG-3SJ621A
HK JDW NO:
590-ERG-3SJ621A
Datasheet:
ERG-3SJ621A
Description:
Through Hole 620Ohms, 3W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERG-3SJ621A
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Weight
    1.470008g
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.591L 5.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    620Ohms
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    3W
  • Voltage - Rated
    700V
  • Power Rating
    3W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    5.5mm
  • Length
    15mm