  • ERG-3SJ470
ERG-3SJ470
advertisement
Manufacturer No:
ERG-3SJ470
HK JDW NO:
590-ERG-3SJ470
Datasheet:
ERG-3SJ470
Description:
Quantity:
In Stock : 7810
Step5Bar-code shipping tag
ERG-3SJ470
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.591L 5.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    3W
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Lead Length
    38mm
  • Working Voltage
    350V
  • Lead Diameter
    0.8 mm