  • ERG-3SJ393
ERG-3SJ393
advertisement
Manufacturer No:
ERG-3SJ393
HK JDW NO:
590-ERG-3SJ393
Datasheet:
ERG-3SJ393
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 39kOhm, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERG-3SJ393
    13 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.591L 5.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    39kOhm
    Metal Oxide Film
  • Voltage - Rated
    350V
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, STANDARD: IEC60115-4
  • Power Rating
    3W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    3W
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Lead Length
    38mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    5.5mm