  • ERG-3SJ391A
ERG-3SJ391A
advertisement
Manufacturer No:
ERG-3SJ391A
HK JDW NO:
590-ERG-3SJ391A
Datasheet:
ERG-3SJ391A
Description:
Through Hole 390Ohms, 3W, Metal Oxide Film,
Quantity:
In Stock : 412
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERG-3SJ391A
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.591L 5.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    390Ohms
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    3W
  • Voltage - Rated
    700V
  • Power Rating
    3W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Diameter
    5.5mm
  • Length
    15mm