  • ERG-3SJ303
ERG-3SJ303
advertisement
Manufacturer No:
ERG-3SJ303
HK JDW NO:
590-ERG-3SJ303
Datasheet:
ERG-3SJ303
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 30kOhm, Metal Oxide Film,
Quantity:
In Stock : 11
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERG-3SJ303
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
    WIRE
  • Weight
    1.470008g
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Size / Dimension
    0.217Diax0.591L 5.50mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    30kOhm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Voltage - Rated
    700V
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, STANDARD: IEC60115-4
  • Power Rating
    3W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    3W
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Lead Length
    38mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    5.5mm