  • ERG-2SJ511
ERG-2SJ511
advertisement
Manufacturer No:
ERG-2SJ511
HK JDW NO:
590-ERG-2SJ511
Datasheet:
ERG-2SJ511
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 510Ohm, Metal Oxide Film,
Quantity:
In Stock : 47
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERG-2SJ511
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Lead Length
    30mm
  • Diameter
    4mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.472L 4.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    510Ohm
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    2W