  • ERG-2SJ270
ERG-2SJ270
advertisement
Manufacturer No:
ERG-2SJ270
HK JDW NO:
590-ERG-2SJ270
Datasheet:
ERG-2SJ270
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 27Ohm, Metal Oxide Film,
Quantity:
In Stock : 6806
Step5Bar-code shipping tag
ERG-2SJ270
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.472L 4.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    27Ohm
  • Terminal Finish
    Bright Tin (Sn)
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Lead Length
    30mm
  • Lead Diameter
    0.8 mm