  • ERG-2SJ162A
ERG-2SJ162A
advertisement
Manufacturer No:
ERG-2SJ162A
HK JDW NO:
590-ERG-2SJ162A
Datasheet:
ERG-2SJ162A
Description:
Through Hole 1.6kOhms, 2W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERG-2SJ162A
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.472L 4.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    1.6kOhms
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    2W
  • Voltage - Rated
    700V
  • Power Rating
    2W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Diameter
    4mm
  • Length
    12mm