  • ERG-1SJ362
ERG-1SJ362
advertisement
Manufacturer No:
ERG-1SJ362
HK JDW NO:
590-ERG-1SJ362
Datasheet:
ERG-1SJ362
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 3.6kOhm, Metal Oxide Film,
Quantity:
In Stock : 8623
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERG-1SJ362
    13 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.354L 2.80mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    3.6kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, STANDARD: IEC60115-4
  • Power Rating
    1W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Length
    30mm
  • Lead Diameter
    0.65 mm