  • ERG-1FJS472E
ERG-1FJS472E
advertisement
Manufacturer No:
ERG-1FJS472E
HK JDW NO:
590-ERG-1FJS472E
Package:
Axial, Radial Formed
Datasheet:
ERG-1FJS472E
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.7kOhm, Metal Oxide Film,
Quantity:
In Stock : 148
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERG-1FJS472E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Radial Formed
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    ERG
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.354L 2.80mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Voltage - Rated
    600V
  • Additional Feature
    IEC60115-4, FLAME PROOF
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Diameter
    2.8mm