  • ERG-12SJ103
ERG-12SJ103
advertisement
Manufacturer No:
ERG-12SJ103
HK JDW NO:
590-ERG-12SJ103
Package:
Axial
Datasheet:
ERG-12SJ103
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERG-12SJ103
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~235°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ERG
  • Size / Dimension
    0.091Diax0.250L 2.30mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, STANDARD: IEC60115-4
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Length
    30mm
  • Working Voltage
    300V
  • Lead Diameter
    0.65 mm