  • ERD-S2TJ4R7V
ERD-S2TJ4R7V
advertisement
Manufacturer No:
ERD-S2TJ4R7V
HK JDW NO:
590-ERD-S2TJ4R7V
Datasheet:
ERD-S2TJ4R7V
Description:
FIXED RESISTOR, 4.7Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERD-S2TJ4R7V
  • Lead Diameter
    0.45 mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Resistance
    4.7Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W