  • ERD-S2TJ270V
ERD-S2TJ270V
advertisement
Manufacturer No:
ERD-S2TJ270V
HK JDW NO:
590-ERD-S2TJ270V
Datasheet:
ERD-S2TJ270V
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 27Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERD-S2TJ270V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Max Power Dissipation
    250mW
    unknown
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Diameter
    0.45 mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -150/ -350ppm/°C
  • Resistance
    27Ohm