  • ERD-S1TJ221V
ERD-S1TJ221V
advertisement
Manufacturer No:
ERD-S1TJ221V
HK JDW NO:
590-ERD-S1TJ221V
Datasheet:
ERD-S1TJ221V
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 220Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERD-S1TJ221V
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.091Diax0.250L 2.30mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    -150/ -350ppm/°C
  • Resistance
    220Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    300V
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Diameter
    2.3mm