  • ERC7056R200FHEB500
ERC7056R200FHEB500
advertisement
Manufacturer No:
ERC7056R200FHEB500
HK JDW NO:
873-ERC7056R200FHEB500
Description:
56.2Ohm, 0.75W 3/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERC7056R200FHEB500
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    56.2Ohm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W