  • ERC552K4600DEEB500
ERC552K4600DEEB500
advertisement
Manufacturer No:
ERC552K4600DEEB500
HK JDW NO:
873-ERC552K4600DEEB500
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
2.46kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERC552K4600DEEB500
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    2.46kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W