  • ERC50137R00FHEB500
ERC50137R00FHEB500
advertisement
Manufacturer No:
ERC50137R00FHEB500
HK JDW NO:
873-ERC50137R00FHEB500
Description:
137Ohms, 0.1W 1/10W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
ERC50137R00FHEB500
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    137Ohms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W