  • ERB21B5C2E430JDX1L
ERB21B5C2E430JDX1L
advertisement
Manufacturer No:
ERB21B5C2E430JDX1L
HK JDW NO:
535-ERB21B5C2E430JDX1L
Description:
ERB 43pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 6265
Step5Bar-code shipping tag
ERB21B5C2E430JDX1L
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Series
    ERB
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Ceramic
  • HTS Code
  • Capacitance
    43pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    1.3462mm