  • ERB21B5C2D8R2CDX1L
ERB21B5C2D8R2CDX1L
advertisement
Manufacturer No:
ERB21B5C2D8R2CDX1L
HK JDW NO:
535-ERB21B5C2D8R2CDX1L
Description:
8.2pF 200V Ceramic Capacitor 3.05% 30 ppm/°C 0805
Quantity:
In Stock : 15583
Step5Bar-code shipping tag
ERB21B5C2D8R2CDX1L
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    3.05%
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    1.25mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm