  • ERA-6EED2871V
ERA-6EED2871V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-6EED2871V
HK JDW NO:
590-ERA-6EED2871V
Datasheet:
ERA-6EED2871V
Description:
ERA-6E Series, Thin Film, 2.87kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERA-6EED2871V
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    2.87kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C