  • ERA-6EEB5361V
ERA-6EEB5361V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-6EEB5361V
HK JDW NO:
590-ERA-6EEB5361V
Datasheet:
ERA-6EEB5361V
Description:
ERA-6E Series, Thin Film, 5.36kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERA-6EEB5361V
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    5.36kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm