  • ERA-6EEB1651V
ERA-6EEB1651V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-6EEB1651V
HK JDW NO:
590-ERA-6EEB1651V
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ERA-6EEB1651V
Description:
ERA-6E Series, Thin Film, 1.65kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERA-6EEB1651V
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERA-6E
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.65kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm