  • ERA-6AEB4320V
ERA-6AEB4320V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-6AEB4320V
HK JDW NO:
590-ERA-6AEB4320V
Datasheet:
ERA-6AEB4320V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-6A Series, Thin Film, 432Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4733
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERA-6AEB4320V
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    ERA-6A
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    432Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm