  • ERA-3EEB3480V
ERA-3EEB3480V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3EEB3480V
HK JDW NO:
590-ERA-3EEB3480V
Datasheet:
ERA-3EEB3480V
Description:
ERA-3E Series, Thin Film, 348Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3EEB3480V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    348Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    62.5mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm