  • ERA-3APB202V
ERA-3APB202V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3APB202V
HK JDW NO:
590-ERA-3APB202V
Datasheet:
ERA-3APB202V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2694
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3APB202V
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    2kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm