  • ERA-3AED3240V
ERA-3AED3240V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3AED3240V
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ERA-3AED3240V
Package:
Datasheet:
ERA-3AED3240V
Description:
FIXED RESISTOR Thin Film, 324Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3AED3240V
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Tolerance
    0.5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    324Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    150V
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    100mW
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Working Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    85°C
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm