  • ERA-3AEB5621V
ERA-3AEB5621V
advertisement
Manufacturer No:
ERA-3AEB5621V
HK JDW NO:
590-ERA-3AEB5621V
Datasheet:
ERA-3AEB5621V
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 5.62kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1241
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERA-3AEB5621V
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    5.62kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm