  • ERA-2HRC2401X
ERA-2HRC2401X
advertisement
Manufacturer No:
ERA-2HRC2401X
HK JDW NO:
590-ERA-2HRC2401X
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ERA-2HRC2401X
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ERA-2HRC2401X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ERA-2H
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    2.4kOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm