  • ERA-2HHD38R3X
ERA-2HHD38R3X
advertisement
Manufacturer No:
ERA-2HHD38R3X
HK JDW NO:
590-ERA-2HHD38R3X
Datasheet:
ERA-2HHD38R3X
Description:
ERA-2H Series, Thin Film, 38.3Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
ERA-2HHD38R3X
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    38.3Ohms
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm