  • ERA-2ARB6811X
ERA-2ARB6811X
advertisement
Manufacturer No:
ERA-2ARB6811X
HK JDW NO:
590-ERA-2ARB6811X
Datasheet:
ERA-2ARB6811X
Description:
Quantity:
In Stock : 6724
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ERA-2ARB6811X
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    6.81kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60115-8
  • Power Rating
    63mW
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    50V
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm