  • ERA-1ARB8060C
ERA-1ARB8060C
advertisement
Manufacturer No:
ERA-1ARB8060C
HK JDW NO:
590-ERA-1ARB8060C
Datasheet:
ERA-1ARB8060C
Description:
ERA-1A Series, Thin Film, 806Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
ERA-1ARB8060C
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Supplier Device Package
    0201
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    806Ohms
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm