  • EMZR6R3ADA681MF80G
EMZR6R3ADA681MF80G
advertisement
Manufacturer No:
EMZR6R3ADA681MF80G
HK JDW NO:
856-EMZR6R3ADA681MF80G
Description:
Alchip™- MZR 680μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 360mA 0.248Dia 6.30mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 88
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EMZR6R3ADA681MF80G
    16 Weeks
  • Mount
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    Alchip™- MZR
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    160mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    360mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    360mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    600mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm