  • EMZJ6R3ADA221MF61G
EMZJ6R3ADA221MF61G
advertisement
Manufacturer No:
EMZJ6R3ADA221MF61G
HK JDW NO:
856-EMZJ6R3ADA221MF61G
Package:
Radial, Can - SMD
Description:
Alchip™- MZJ 220μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 300mA 0.248Dia 6.30mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 16488
Step5Bar-code shipping tag
EMZJ6R3ADA221MF61G
  • Surface Mount Land Size
    0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    Alchip™- MZJ
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    260mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    300mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    150mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    300mA @ 100kHz
  • Height
    5.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.272 6.90mm