  • EMVY350ARA681MKE0S
EMVY350ARA681MKE0S
advertisement
Manufacturer No:
EMVY350ARA681MKE0S
HK JDW NO:
856-EMVY350ARA681MKE0S
Description:
Alchip™- MVY 680μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
EMVY350ARA681MKE0S
  • Surface Mount Land Size
    0.512Lx0.512W 13.00mmx13.00mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    Alchip™- MVY
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm