  • EMVH451ARA3R3MKG5S
EMVH451ARA3R3MKG5S
advertisement
Manufacturer No:
EMVH451ARA3R3MKG5S
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-EMVH451ARA3R3MKG5S
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
Description:
Alchip™- MVH 3.3μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 65mA 0.492Dia 12.50mm -40°C~125°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
EMVH451ARA3R3MKG5S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.512Lx0.512W 13.00mmx13.00mm
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Alchip™- MVH
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current
    65mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    65mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    117mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm